Saša Bulić

Saša Bulić rođen je 1968. godine u Beogradu, gdje je završio školu za zubne tehničare i započeo svoj profesionalni put radeći u privatnoj praksi, u zubotehničkoj laboratoriju Bildi. Godine 1995. pokreće vlastiti posao te postaje osnivač i vlasnik zubne laboratorije Bulić, koju uspješno vodi do danas. Tijekom karijere sudjelovao je na brojnim edukacijama i radionicama u zemlji i inozemstvu, kontinuirano usavršavajući svoja znanja i vještine.
Godine 2013. započinje školovanje na Bredent Akademiji u Sendenu, Njemačka, gdje postaje službeni demonstrator, a 2017. godine uspješno završava školovanje i stječe status međunarodnog trenera. Kao predavač i edukator, 2019. godine sudjeluje na European Prosthetic Roadshow-u u osam europskih gradova, te se aktivno bavi edukacijom i obukom kolega diljem svijeta.
Zubna laboratorija Bulić 2021. godine postaje certificirana Exocad i Exoplan laboratorija, a iste godine dobiva i certifikat za ICX implantni sustav. Godine 2022. laboratorija postaje KOL za Dentsply Sirona te stječe certifikate za Mis implantni sustav i MSoft za implantacijsko planiranje. Saša Bulić posebno je posvećen novim digitalnim tehnologijama, implantološkom planiranju, 3D printanju i implementaciji najnovijih generacija materijala u svakodnevnu praksu.
Kao predavač i voditelj radionica, prati suvremene trendove i pristupe u zubnoj tehnici, a jedan je i od četvorice osnivača Udruženja za estetsku stomatologiju Srbije. Njegova laboratorija danas je prepoznata po visoko estetskim radovima, složenim rekonstrukcijama i inovativnom pristupu, a Saša Bulić ostaje posvećen edukaciji, razvoju struke i implementaciji najnovijih rješenja u dentalnoj tehnici.
Estetika i implantno-protetsko planiranje. Harmonizacija funkcije i estetike u suvremenoj stomatologiji i dentalnoj tehnici.
Razvoj savremenih stomatoloških tehnika omogućio je napredne protetske i implantološke zahvate koji zadovoljavaju ne samo funkcionalne, već i visoke estetske standarde. Ovo predavanje bavi se ključnim principima estetskog i implantno-protetskog planiranja u cilju postizanja optimalne integracije funkcije, biologije i estetike. Fokus će biti na multidisciplinarnom pristupu, koji uključuje procjenu anatomskih i estetskih faktora, kao i korištenje digitalnih tehnologija za precizno planiranje položaja implantata. Diskutirat će se o najnovijim protokolima u izboru materijala i dizajnu krunica kako bi se osigurala dugoročna stabilnost i prirodan izgled restauracija. Kroz prikaze kliničkih slučajeva, bit će prikazani ključni koraci u postizanju estetske harmonije, uz osvrt na komplikacije koje se mogu izbjeći adekvatnim planiranjem.