Larisa Musić studij dentalne medicine završila je na Stomatološkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu 2014. godine. Od završetka studija u svom se daljnjem kliničkom i znanstvenom obrazovanju usmjerila u parodontologiji. Od 2020. godine je specijalist parodontologije, završivši specijalističko obrazovanje pri Kliničkom bolničkom centru Zagreb. Titulu doktora znanosti stječe 2021. godine obranivši doktorski rad na temu upotrebe oralnih probiotika i liječenja halitoze.
Od 2015. godine zaposlena je kao asistent na Zavodu za parodontologiju Stomatološkog fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, a od 2021. je u zvanju poslijedoktoranda. Sudjeluje u nastavnim, kliničkim i istraživačkim aktivnostima Zavoda. Predaje u sklopu diplomskog studija dentalne medicine na hrvatskom i engleskom jeziku te poslijediplomskih studija Dentalna implantologija, Dentalna protetika i Endodoncija i restaurativna dentalna medicina. Sudjeluje u izvedbi tečajeva trajnog obrazovanja Stomatološkog fakulteta u Zagrebu. Za dentalni edukacijski centar Educen osmislila je i vodi redoviti teoretsko-praktični tečaj iz nekirurške parodontološke terapije. Instruktor je i predavač za švicarsku kompaniju Electro Medical Systems – EMS.
Angažirana je i u profesionalno-stručnim društvima – tajnica je Hrvatskog parodontološkog društva i članica upravnog odbora Hrvatskog društva za estetsku dentalnu medicinu.
Anatomija pogrešaka: lekcije iz mekotkivne parodontne kirurgije
U edukativnom i predavačkom miljeu prisutna je pristranost u prikazivanju isključivo uspješnih kirurških ishoda. Time se potiskuje značajna obrazovna vrijednost komplikacija i pogrešaka.
Ovo predavanje ima za cilj popuniti taj jaz analizom mogućih komplikacija, kao i pogrešaka koje se mogu dogoditi zbog dijagnostičkih, medicinskih ili tehničkih propusta. Kroz analizu stvarnih slučajeva, predavanje će obuhvatiti uobičajene zamke koje se javljaju tijekom različitih faza terapije prekrivanja korijena i augmentacija mekog tkiva, od početne procjene i dijagnostike, planiranja zahvata i odabira tehnike do samog izvođenja i postoperativne skrbi.
Predavanje također promovira razumijevanje bioloških principa kao ključa u postizanju uspješnih rezultata. Potiče kliničare na učenje iz (u ovom slučaju tuđih) pogrešaka, kroz prikaz i analizu elemenata neuspjelih slučajeva i primjenu dobivenih spoznaja u postizanju predvidljivih, visokoestetskih rezultata.